Conference League

Finalja e Conference League, vetëm fillimi i projektit të Mourinhos

Mbërriti në Romë i pritur nga një entuziazëm që nuk ishte ndier prej vitesh dhe José Mourinho nuk i zhgënjeu pritshmëritë. Roma luan sot finalen e Conference League me kualifikimin për në Europa League tashmë në xhep me dëshirën e madhe për të fituar një ndeshje të munguar prej 31 vitesh.

Nuk është Champions League, por gjithsesi ka një vlerë të veçantë, analizon “Gazzetta dello Sport”. Finalja e Conference League përfaqëson jo vetëm një mundësi, por mbi të gjitha një vend takimi simbolik për histori personale. Tifozët janë të gjithë aty, nuk e kanë braktisur asnjë sekondë Romën këtë sezon dhe të bashkuar nga pasioni dhe shpresa kanë arritur në Tiranë, të sigurt se janë vetëm në hapin e parë të një rrugëtimi të gjatë.

Stadiumi në Tiranë është shumë i vogël për të përmbajtur dashurinë e njërit populli, po në Romë, do të bashkohen të gjitha zemrat verdhekuqe.

Sezoni i parë i Mourinhos te Roma tregoi se po ndërton një projekt ambicioz. Ai e bëri në mënyrën e tij, duke buzëqeshur dhe duke krijuar një klimë. Roma mbërriti kështu ndeshjen më të rëndësishme të viteve të fundit.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency