Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Finalja e Kupës, përcaktohet ku dhe kur do luhet Laçi-Vllaznia

Laçi-Vllaznia është përballja e fundit që mbyll sezonin futbollistik në Shqipëri. Dy skuadrat veriore do të përballen mes tyre në finalen e Kupës së Shqipërisë.

Përballja është programuar të zhvillohet në datën 31 maj në “Air Albania”, duke nisur prej orës 19:00.

Bardhezinjtë e Shpëtim Duros e mbyllën kampionatin si nënkampionë dhe do të tentojnë të fitojnë Kupën për herë të tretë në histori.

Përballë kuqeblutë e Vllaznisë, shtatë herë fitues të Kupës, dhe Mirel Josa, i cili deri më 5 prill drejtonte kurbinasit.

Skuadra shkodrane e mbylli kampionatin në vend të pestë dhe mënyra e vetme për t’u kualifikuar në Conference League është fitorja e finales.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...