Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

Finalja e Kupës së Francës, Macron do jetë i pranishëm në “Stade de France”

Antoine KOMBOUARE head coach of Nantes and Newly elected, French President Emmanuel MACRON prior to the French Cup, final match between Nice and Nantes on May 7, 2022 in Paris, France. (Photo by Baptiste Fernandez/Icon Sport)

Mbrëmjen e kësaj të shtune, në orën 21:00 do të luhet finalja e Kupës së Francës mes Nantes dhe Toulouse.

Kjo përballje, që për publikun shqiptar do të transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 3”, do të luhet në “Stade de France”.

Lexo edhe: 

Disa orë përpara nisjes së finales së madhe mediet franceze bëjnë me dije se i pranishëm në stadium do të jetë edhe Presidenti Emmanuel Macro, i cili do të përshëndesë skuadrat përpara se të hyjnë në fushë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...