Kupa e Italise

Finalja e Kupës së Italisë zhvendoset nga “Olimpico” në “San Siro”

Finalja e Kupës së Italisë për sezonin 2020-2021 nuk do të luhet në “Olimpico” ashtu siç është bërë zakon tashmë prej vitesh, por në stadiumin e Milanos, “San Siro”.

Vendimi është marrë nga Federata Italiane e Futbollit dhe pritet të publikohet këto ditë, ndërsa shkak duket se është bërë fakti që stadiumi i kryeqytetit duhet të vihet në dispozicion të UEFA-s, për të pritur ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian.

Paraprakisht është parashikuar që finalja e Kupës së Italisë të zhvillohet më 19 Maj, ndërsa UEFA ka kërkuar që të ketë në dispozicion të gjithë stadiumet e Europianit brenda datës 18 maj dhe kështu bëhet e pamundur mbajtja e finales në “Olimpico”.

Hera e fundit që një finale e Kupës së Italisë është luajtur në “San Siro” daton më 2007-ën, atëherë kur formati parashikonte finalen me dy ndeshje, vajtje-ardhje dhe përballja mes Interit e Romës ka përfunduar 2-1 në favor të zikaltërve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency