Kupa e Shqiperise

Finalja e Kupës, shorti përcakton Skënderbeun si pritës

Më 30 maj, në stadiumin “Air Albania”, duke nisur nga ora 19:00, do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë, Skënderbeu-Vllaznia, sfidë që mbyll sezonin me dhënien e trofeut të dytë më të rëndësishëm në futbollit shqiptar.

Këtë të martë, departamenti i garave në Federatën Shqiptare të Futbollit hodhi shortin që përcaktoi korçarët si ekip pritës.

Bardhekuqtë kaluan në finalen e Kupës pas fitores ndaj Teutës 0-2 në “Niko Dovana”, me gola të Meksit dhe Elvi Berishës.

Shkodranët, nga ana tjetër, fituan në “Loro Boriçi” ndaj Laçit, në një ndeshje që dhuroi shumë emocione, por vetëm një gol, të shënuar nga Ardit Hoxhaj.

Kjo është hera e dytë në historinë e këtij kompeticioni që këto dy skuadra përballen me njëra-tjetrën në finale. Vllaznina dhe Skënderbeu janë përplasur  për herë të parë në finale e Kupës në vitin 1965 dhe atë ndeshje e fitoi skuadra kuqeblu me rezultatin 1-0.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency