Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Finalja e Kupës vendoset nga penalltitë, Struga e pafat ndaj Makedonijas

Pas festës së madhe për titullin kampion në Maqedoninë e Veriut, Struga nuk mundi të festonte në finalen e Kupës. Në sfidën përballë Makedonija GP, skuadra e drejtuar nga trajneri Shpëtim Duro u mposht vetëm nga 11-metrat duke qenë se 90 minutat por edhe koha shtesë përfundoi në barazimin 1-1.

Ishte Makedonija që kaloi e para në avantazh me anë të Misevskit në minutën e 28-të i cili shndërroi në gol një penallti. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Makedonijas, teksa në fraksionin e dytë, Struga shtoi rrezikshmërinë në fazën ofensive dhe u shpërblye në të 77-tën pas golit të Jusufit.

Lexo edhe:

Pas këtij episodi, ndeshja nuk prodhoi më gola dhe sfida iu drejtua kohës shtesë dhe në fund penalltive, aty ku në atë që konsiderohet si “ruleta ruse” futbollistët e Makedonija Gp u shfaqën më të sigurt duke fituar në fund trofeun.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...