Tenis

Finalja e US Open, Danil Medvedev-Rafael Nadal

Do të jetë Danil Medvedev-Rafael Nadal finalja e madhe e Us Open. Tenisti rus në gjysmëfinalen e këtij turneu e pati të thjeshtë të triumfonte përballë bullgarit Grigor Dimitrov me rezultatin e përgjithshëm me sete 3-0. Sfida zgjati plot 2 orë e 40 minuta. Seti i pari përfundoi në favor të Medvedev dhe u vendos me “tie break”. Në setin e dytë Dimitrov provoi të reagonte, por edhe një herë ishte kundërshtari i tij i cili u tregua më i saktë, duke fituar setin në shifrat 6-4. Ne setin e tretë dhe të fundit përfundimi ishte sërish i njëjtë, tenisti rus ia doli të fitonte në shifrat 6-3.
Gjysmëfinale e vështirë për Nadal kundër Mateo Berretinit, me italianin që u mposht 3-0. Seti i parë rezultoi së më i vështiri për Nadal, pasi u desh “tie brek” për të përcaktuar fituesin. Në dy setet e tjera italiani Berretini ishte totalisht i pafuqishëm për të vënë në vështirësi kundërshtarin e tij. Nadal fitoi setin e dytë në shifrat 6-4, ndërsa i treti 6-1.

Finalja US Open, Medvedev Nadal do të luhet më datë 8 shtator, në orën 22:00.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency