Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Finalja ndaj Ukrainës, Spalletti: Momenti që italianët të dashurohen me kombëtaren

Italia luan një finale të vërtetë në BayArena të Leverkusen ndaj Ukrainës. Në ndeshjen e vlefshme për Grupin C të kualifikueseve për Euro 2024, axurrëve të trajnerit Luciano Spalletti iu duhet të shmangin humbjen me çdo kusht. Në rast suksesi të Ukrainës do të ishin pikërisht ukrainasit që do të kualifikoheshin në vend të Italisë në europianin e vitit të ardhshëm në Gjermani.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes, trajneri Spalletti vlerësoi kundërshtarin duke theksuar se Ukraina ka element shumë cilësorë sidomos në repartin e avancuar.

Lexo edhe:

  1. FOTO/ “E dua kombëtaren me gjithë zemër”, Broja: Qarkullojnë shumë të pavërteta
  2. Zyrtare/ Trajneri i Partizanit, presidenca merr vendimin përfundimtar
  3. Plas te Çekia, trajneri përjashton 3 futbollistë para finales me Moldavinë
  4. VIDEO/ Tifozët dhunojnë boksierin në ring, merret vendimi për duelin Nurja-Ramirez

“Ukraina ka një sulm të fortë dhe shumë potent, kanë në përbërje lojtarë që po luajnë në klubet e tyre dhe që për momentin janë në formë. Rëndësia e ndeshjes e kërkon që skuadra në fushë të japë përtej mundësive të saj, duam t’i bëjmë italianët të dashurohen me kombëtaren. Ky është momenti i duhur. E konsideroj si ndeshjen e duhur për të bërë hapin e madh dhe kështu më pas mund të punojmë më të qetë”, u shpreh Spalletti.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...