Kategoria Superiore

Financat shqetësim te Flamurtari, lojtarët kërcënojnë me FIFA-n

Flamurtari ka nisur fazën përgatitore në qytetin e Vlorës. Kjo periudhë stërvitore nuk u zhvillua në Turqi ashtu si ishte programuar fillimisht, por nuk është ky problemi më i madh për kuqezinjtë.

Danilo Alves vijon të qëndrojë në Brazil dhe nuk pranon të udhëtojë drejt Shqipërisë pa përfituar pagat e prapambetura, kapiteni Bushiç, megjithëse së fundmi i është bashkuar skuadrës në stërvitje, e ka dërguar çështjen në FIFA, ndërkohë të njëjtën rrugë duket se janë gati të ndjekin dhe dy futbollistë të tjerë.

Mësohet se Muhamed Useini dhe Goran Siljanovski kanë kërcënuar se do ta dërgojnë çështjen në qeverinë ndërkombëtare të futbollit, në mënyrë që të përfitojnë të ardhurat me të cilat nuk janë shlyer nga klubi ashtu si e parashikonte kontrata.

Për momentin në Federatën Shqiptare të Futbollit nuk ka asnjë shkresë në lidhje me pretendimin e dy futbollistëve në fjalë, por nuk është e thënë që të lajmërohet FSHF-ja, sepse çështja mund të shkojë në FIFA pa kaluar nëpërmjet institucionit shqiptar të futbollit.

Disa nga futbollistët të cilët janë tek kuqezinjtë nga edicioni i kaluar, kanë që nga muaji shkurt që nuk marrin pagesat mujore, natyrisht këtu nuk llogaritet kësti i parë i kontratës, sepse disa prej tyre e kanë përfituar përpara fillimit të këtij sezoni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency