Kupa e Italise

Fiore “shpërfytyron” Romën, “derdhet kupa” për Di Francescon

Roma i ka dhënë fund aventurës në Kupën e Italisë, pasi u eliminua në fazën çerekfinale të këtij kompeticioni, falë një humbjeje turpëruese në Firence, përballë Fiorentinës vendase.

Të besuarit e Piolit bënë gjithçka në perfeksion dhe përfituan maksimalisht nga gabimet e verdhekuqve, duke arritur të vulosin rezultatin final 7-1, që i kualifikon për në fazën gjysmëfinale.

Federico Chiesa ishte heroi i Fiorentinës, pasi arriti të mposhtë plot 3 herë portierin suedez të Romës, ndërsa dy herë shënoi edhe sulmuesi argjentinas Simeone dhe nga një gol shënuan Benassi dhe Muriel.

Për Romën golin e vetëm e shënoi serbi Kolarov, falë një gjuajtjeje spektakolare nga jashtë zone, që gjithsesi vlejti vetëm për sodisfaksion personal, ndërsa vlen të theksojmë se verdhekuqtë e mbyllën sfidën me 10 lojtarë, pas kartonit të kuq ndaj Edin Dzekos.

Humbja e thellë e Romës, që për më tepër vjen pas një momenti aspak pozitiv edhe në kampionat, ku të dielën Atalanta i rikuperoi avantazhin prej 3 golash, pritet të pasohet me largimin e trajnerit Di Francesco, i cili duket se ka humbur kontrollin mbi lojtarët.

Nga ana tjetër, Fiorentina vijon me punën e mirë dhe tashmë do të presë fituesen e çiftit Atalanta-Juventus, për të mësuar se cilën skuadër do të ketë përballë në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency