Serie A

Fiorentina e mbyll e 10-ta, Iachini e feston me fitore rinovimin!

Fiorentina e mbyll me një fitore dhe në vendin e 10-të këtë sezon të Serie A. Skuadra vjollcë triumfoi me rezultatin 1-3 në transfertën e Ferraras ndaj Spal të vendit të fundit. Goli i parë i Alfred Duncan me fanellën e Fiorentinës në minutën e 30-të i dha avantazhin skuadrës së Iachinit që rinovimin e pak ditëve më parë edhe për sezonin e ardhshëm e festoi me fitore. Gjithsesi avantazhi i skuadrës mike me golin e mesfushorit ganez zgjati pak pasi, Spal barazoi në të 39-ën me D’Alesandron. Dy golat që i dhanë suksesin skuadrës vjollcë u shënuan shumë vonë, nga Kouame në të 89-ën dhe Pulgar me penallti në minutën e 94-t. Edhe për ish-sulmuesin e Geonas ky ishte goli i parë me fanellën e Fiores. Me 49 pikë të grumbulluara skuadra e Iachinit e mbylli këtë kampionat në vendin e 10-të!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency