Merkato

Fiorentina largon të padëshiruarit, Prandelli pret dy emra të mëdhenj si dhuratë

Fiorentina e ka nisur merkaton e janarit duke larguar futbollistët që nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Cesare Prandelli, teksa fillimisht huazuan te Marseille anësorin spanjoll Pol Lirola, ndërsa së fundi kanë huazuar te Cagliari mesfushorin Alfred Duncan.

Ky i fundit ka marrë shumë pak minuta në klubin vjollcë dhe tani do të vihet nën urdhrat e trajnerit Eusebi Di Francesco, i cili ka shumë nevojë për një futbollist që të luajë para mbrojtjes, pasi ka humbur për një kohë të gjatë edhe kroatin Rog.

Emri i radhës që mund të largohet nga Fiorentina, është mesfushori kilen Erick Pulgar, i cili gjithashtu nuk preferohet nga Prandelli dhe po kërkohet me ngulm nga Sassuolo, që ka mbetur vetëm me Locatellin përpara mbrojtjes.

Ndërkohë sa i përket merkatos në hyrje, klubi vjollcë po punon për të afruar 2-3 futbollistë me eksperiencë, me qëllim që Prandelli të mund të aplikojë edhe skemën e tij të preferuar, 4-3-3.

Kështu menaxheri i Fiorentinës, Giancarlo Antognoni pranoi se po negociohet me disa futbollistë, mes të cilëve edhe emra si Alexandre Pato e Papu Gomez, por theksoi se vetëm në ditët e ardhshme priten marrëveshje konkrete.

“Deri tani kemi punuar me merkaton në dalje, pasi u dhamë mundësi të luajnë rregullisht lojtarëve që nuk bënin pjesë në planet tona. Tani do të punojmë për të përforcuar ekipin, pasi kemi nevojë për eksperiencë, sidomos në repartin e avancuar. Pato dhe Papu? Kemi pasur kontakte edhe me menaxherët e tyre, por nuk mund të shtoj asgjë më shumë në këto momente”, tha Antognoni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency