Serie A

Fiorentina në vështirësi, por ka një “xhevahir” të Serisë A

Fiorentina po përjeton një nga sezonet më të vështira të historisë e saj të fundit. Klubi vjollcë ka grumbulluar 30 pikë në 30 ndeshje dhe ndjen rrezikun e rënies nga Seria A. Tetë pikë përpara Cagliarit të vendit të 18-të nuk është një diferencë që jep qetësi absolute, aq më tepër që në tetë ndeshjet e fundit skuadra toskane ka marrë vetëm një fitore. Gjithsesi, në këtë situatë stresuese, te Fiorentina kanë edhe për çfarë të gëzohen, sikurse është shpërthimi i Dusan Vlahovic. Talenti serb, pas një fillimi të vështirë të sezonit, me vetëm një gol të shënuar në 10 ndeshjet e para në kampionat, nga mesi i dhjetorit e në vazhdim po rezulton një nga sulmuesit me efektivë në elitën e futbollit Italian.

Nga Fiorentina-Sassuolo 16 dhjetorin e kaluar, te Fiorentina-Atalanta më 11 prill, 14 gola në 19 ndeshje, për një total prej 15 golash sezonalë në Serinë A.

Vlahovic u katapultua në renditjen e golashënuesve të Serisë A duke u bashkuar me Insignen, Lautaro Martinezin dhe Ibrahimovicin. Me dygolëshin e realizuar kundër Atalantës parakaloi Ciro Immobilen, fituesin në fuqi të “Këpucës së Artë” të Europës. Shifra mbresëlënëse për një djalë që ka fituar një vend në një klubin e futbollistëve të ditëlindjes 2000, që kanë mundur të realizojnë mbi 20 gola në karrierë në një nga 5 ligat më të forta në Europë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency