Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Fiorentina nuk zhgënjen në “Artemio Franchi”, kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Fiorentina kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, ku me shumë mundësi do të përballet e Romën (luan në orën 21:00 me Cremonesen). Skuadra vjollcë mposhti 2-1 Torinon në “Artemio Franchi” në një sfidë e cila u mbyll përfundimisht vetëm në minutë e fundit të kohës së rregullt.

Pjesa e parë, në fakt, u mbyll me rrjet të paprekura, për të ardhur më pas te zhbllokimi i rezultatit nga Luka Jovic në minutën e 65-të.

Torino e kërkoi me ngulm golin e barazimit, por në të 90-tën mori goditjen e radhës nga Ikone, me një goditje të shpejtë në hyrje të zonës. Minutat shtesë ishim edhe më emocionuese teksa pas goditjes së traversës nga Cabral, erdhi ngushtimi i diferencën në 2-1 nga Karamoh. Skuadra “granata” u hodh e tëra në sulm në minutat e mbetura për ta çuar sfidën në shtesë, por nuk ia doli, kështu që festa ishte për skuadrën vjollcë.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...