Merkato

Fiorentina piketon Italianon për stolin, nisin negociatat me Spezian

Pasi prishi kontratën me Gennaro Gattuson për shkak të mosmarrëveshjeve për merkaton, Fiorentina ka piketuar Vincenzo Italianon si emrin e duhur për t’i besuar pankinën dhe ka nisur menjëherë kontaktet.

Trajneri që bëri mjaft mirë në stolin e Spezias sezonin që lamë pas, ka shprehur gatishmërinë për t’u ulur në pankinën e Fiorentinës, por më parë duhet gjetur një marrëveshje me klubin ligur, pasi vetëm pak ditë më parë Italiano rinovoi edhe kontratën.

Specia kërkon një dëmshpërblim për të lënë të lirë trajnerin, ndërsa Fiorentina po negocion për të shmangur pjesën kesh dhe për të huazuar 2-3 futbollistë të rinj te klubi ligur, në mënyrë që të marrë Italianon në Firenze.

Negociatat mes palëve janë intensive dhe “tymi i bardhë” mund të vijë brenda fundjavës, pasi te Fiorentina nxitojnë të gjejnë sa më shpejt trajnerin, për të lëvizur më pas në merkato.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency