Serie A

Fiorentina vetëm një pikë ndaj Spezias, Belotti s’i mjafton Torinos

Fiorentina shpërdoroi avantazhin e dyfishtë në transfertë ndaj Spezias, nga ku në fund u kthye me vetëm një pikë (2-2). Skuadra vjollcë, edhe pse e nisi në mënyrë të shkëlqyer takimin, duke shënuar dy gola pa u mbushur katër minuta lojë me Pazzellan dhe Biraghin, lëshoi shumë terren duke u ndëshkuar në minutat 39 dhe 75 nga Verde dhe Farias. Një barazim që tingëllon më shumë si humbje për ekipin e drejtuar nga Iachini, që shpërdori mundësinë të largonte krizën pas dy humbjeve radhazi.

Vjen disfata e tretë radhazi për Torinon, që nuk ia doli të merrte pikë në shtëpi përballë Cagliarit. Dy herë realizoi Andrea Belotti, për të zhbllokuar rezultatin dhe barazuar shifrat përkohësisht 2-2 (për Fiorentinën kishin realizuar Joao Pedro dhe Simeone), por në minutën e 75-të, kur vendësit besonin se mund ta fitonin takimin, erdhi goli i dytë personal i Simeones, që i siguoi Cagliarit fitoren e parë sezonale.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency