Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Fiorentina-West Ham, emri i arbitrit që do gjykojë finalen e Conference League

Spanjolli Carlos del Cerro Grande do të drejtojë finale e UEFA Europa Conference League 2023, ndërmjet Fiorentinës dhe West Ham, e cila do të luhet në “Eden Arena” në Pragë, Republika Çeke, të mërkurën më 7 qershor në orën 21:00, takim që do të transmetohet për publikun shqiptar ekskluzivisht në SuperSport, Digitalb.

Del Cerro Grande do të gjykojë në finalen e tij të parë në një kompeticion klubesh të UEFA-s.

Lexo edhe:

47-vjeçari ka arbitruar pesë ndeshje të UEFA Champions League dhe një ndeshje të UEFA Europa Conference League këtë sezon, duke përfshirë sfidën e dytë të çerekfinales së Championsit të UEFA-s midis Interit dhe Benfica.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...