Serie A

Fiorentinës nuk i mjafton Vlahovic, Atalanta “fluturon” me Zapata-Ilicic

Në “Artemio Franchi” ndodhi gjithçka, por në fund të sfidës festoi Atalanta, e cila me meritë të plotë është në zonën Champions, pasi e dominoi Fiorentinën me gola, teknikë dhe presion shumë të lartë (2-3). Suksesi i katërt radhazi për zikaltrit nga Bergamo, që në k ëtë sfidë falë dyshes Zapata-Ilicic, që e bënë të pavlefshëm dygolëshin e Vlahovic.

Sulmuesi kolumbian i Atalantës e shënoi golin e parë në minutën e 13-të, i shërbyer nga Malinovski. Të dy këta lojtarë u shfaqën protagonistë edhe në minutën e 40-të, për golin e dytë të bergamaskëve.

Fiorentina mundi të kthehej në lojë në pjesën e dytë, teksa Vlahovic realizoi dy herë brenda nëntë minutave lojë.

Gjithsesi, ekuilibri në rezultat qëndroi për pak minuta, pasi Ilicic shndërroi në gol të 11-metërsh në minutën e 70-të për rezultatin përfundimtar 2-3.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency