Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Firmino nuk i mban lotët, sulmuesi mbyll aventurën me Liverpool pas tetë vitesh

Ndeshja mes Liverpool dhe Aston Villas e mbyllur në barazimin 1-1 ishte e fundit në Anfield për Roberto Firminon. Sulmuesi dhe The Reds do të mbyllin bashkëpunimin pas tetë vitesh me brazilianin që sapo të përfundojë edhe ndeshja e fundit e këtij sezoni, do të jetë i lirë të zgjedhë vetë skuadrën e radhës.

Para tifozëve të tij, Firmino nuk zhgënjeu edhe në ndeshjen e fundit duke qenë se shënoi golin për Liverpoolin në fundin e pjesës së dytë dhe shmangu disfatën. Pas përfundimit të sfidës, Firmino u përshëndet me tifozerinë e Liverpool teksa 31-vjeçari nuk mundi t’i mbante lotët.

Lexo edhe:

Në fakt vetë Firmino e kishte parashikuar se nuk do t’i mund t’i mbante lotët gjatë përshëndetjes me tifozerinë e tij, teksa përgjatë tetë viteve me fanellën e Liverpool, sulmuesi ia doli të fitonte të gjithë titujt e mundshëm duke u shndërruar në një idhull për të pranishmit në stadiumin Anfield.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...