Bundesliga

Firmosi për Bayernin, tifozët e Schalkes shpallin person “non-grata”, Goretzkan

Tifozët e Schalke 04 shpallin person “non-grata”F, Leon Goretzkan. Mesfushori i Bluve Mbretërorë do të jetë pjesë e skuadrës deri në fund të sezonit, sepse duke nisur që nga sezoni i ardhshëm ai do të transferohet tek Bayerni i Mynihut, por këto muaj në radhët e Schalkes pirtet të jenë shumë të vështira për 22-vjeçarin. Lajmi që Goretzka do të kalojë në radhët e kampionëve të Gjermanisë nuk është pritur aspak mirë në radhët e tifozëve. Vërshëllima dhe pankarta kundër  mesfushorit. Kjo ishte panorama që iu ofrua të dielën lojtarit në ndeshjen kundër Hanover. Në banderolën e bërë gati posaçërisht për 22-vjeçarin tifozët u treguan shumë të ashpër duke mos e kursyer aspak lojtarin. Në të shkruhet:

” As paraja, as titujt nuk kanë më shumë vlerë se klubi. Ai që nuk e vlerëson këtë fakt të zhduket.”

Goretzka do të jetë pjesë e Schalkes dhe për gati 5 muaj të tjerë. Situata nuk duket nga më të mirat dhe përpara është një kohë e gjatë dhe në një moment vështirë se mund të luash, pasi presioni është i madh. Ndërkohë nga ana tjetër drejtuesit e klubit po mendojnë ta lënë jashtë lojtarin për ndeshjet e ardhshme duke parë situatën, kjo konsiderohet si zgjidhja më e mirë për mesfushorin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency