Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Fishekzjarrët kushtojnë shtrenjtë, UEFA gjobit FSHF-në dhe paralajmëron tifozët

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta.

Komisioni i Disiplinës në UEFA e ka dënuar Federatën Shqiptare të Futbollit, si organizatore të takimit, me një gjobë të majme prej 44 mijë eurosh.

Gjithashtu u vendos edhe mbyllja e tribunave pas porte në stadiumin “Air Albania”, për një ndeshje, por ky vendim u pezullua me kusht dhe do të aplikohet në rast përsëritjeje të incidenteve gjatë dy vitete të ardhshme.

Vetë FSHF reagoi duke u bërë apel tifozëve të shmangin sjelljet e palejuara, në mënyrë që të mos arrihet te mbyllja e tribunave dhe lënia e Kombëtares pa ‘lojtarin e 12’…

Lexo edhe:

Vlen të theksohet se biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki dolën në shitje të premten e kaluar dhe u shitën brenda pak orëve, pasi interesi ishte vërtetë shumë i lartë…

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....