Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Fitoi çmimin “Golden Boy”, talenti i Barcelonës: Nder, e ka marrë edhe më i miri i historisë

Talenti i Barcelonës, Gavi, sikurse parashikohej, mori nga “Tuttosport” çmimin “Golden Boy”, i cili shpërblen lojtarin e ri më të mirë në Evropë (nën 21 vjeç). Mesfushori spanjoll nuk ka mundur të marrë pjesë në mbrëmjen gala të zhvilluar në Itali, pasi luan nesër kundër Osasunas. Megjithatë, ai foli nëpërmjet një videokonferencë për të falënderuar ata që e votuan.

“Është nder të fitosh çmimin “Golden Boy”. Është një çmim që çdo lojtar i ri dëshiron ta fitojë. Është gëzim i madh, e ka marrë një lojtar dhe një mik si Pedri, si dhe më i miri në histori, Leo Messi”.

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....