Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Fitoi dy Kupa me Vllazninë, shkodranët “përshëndeten” me mesfushorin

Pas tre vitesh si pjesë e Vllaznisë, klubi kuqeblu dhe Fjoart Jonuzi ndëprejnë bashkëpunimin. Ishin vetë shkodranët të cilët nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale bënë të ditur largimin e mesfushorit duke i uruar suksese për të ardhmen. Në këto tre vite që mbajti veshur fanellën e Vllaznisë, 26-vjeçari kontribuoi edhe në fitimin e dy Kupave të Shqipërisë.

Në sezonin e fundit mes kampionatit, Kupës së Shqipërisë, Superkupës dhe ndeshjeve në Europë, Jonuzi regjistroi 45 prezenca me Vllazninë duke gjetur në tetë raste edhe rrugën e rrjetës. Mbetet për t’u parë tashmë destinacioni i radhës për mesfushorin i cili është i lirë të zgjedhë opsionin më të mirë për vazhdimësinë e karrierës.

Njoftimi i klubit të Vllaznisë:

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...