Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Fitoi ekipi më i mirë”, Guardiola: Si ka mundësi?! Gabuam ku ishim përgatitur më shumë

Manchester City pësoi një humbje befasuese (1-2) përballë Brentfordit në “Etihad Stadium”. Ivan Toney realizoi dy herë për skuadrën mike, që arriti një sukses të jashtëzakonshëm përballë kampionëve në fuqi të Anglisë.

Kjo ishte disfata e dytë sezonale për Cityzens, të cilët gjenden pesë pikë larg Arsenalit kryesues. Pep Guardiola e pranon se Brentfordi e meritoi fitoren, teksa nuk mungoi një thumbim për lojtarët e tij, të cilët dështuan aty ku ishin përgatitur më mirë.

Ndeshjen e fitoi skuadra më e mirë. E nisëm keq, gabuam duke mos marrë masa ndaj topave të gjatë, një nga armët e tyre më të forta. Në zbresim gjithmonë në fushë për të fituar, por Brentfordi u mbrojt shumë mirë.

Na mungoi dinamizmi, sepse ishim të fokusuar te topat e gjatë të tyre, por gjithsesi nuk ia dolëm t’i fitonim duelet ajrore. E pranoj, ndeshja ishte shumë e vështirë, shumë e komplikuar për ne”, deklaroi Pep Guardiola.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...