Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Fitoi garën me Napolin, Marseille firmos me zbulimin e Katar 2022

Marseille ka zyrtarizuar blerjen e Azzedine Ounahi nga Angers. Qendërmesfushori 22-vjeçar ishte një nga protagonistët kryesorë të Marokut në Botërorin e Katarit, me “Luanët e Atlasit” që mbërritën deri në gjysmëfinale.

Klubi francez ka paguar 10 milionë euro për lojtarin e kombëtares afrikane, i cili ka firmosur një kontratë deri në verën e vitit 2027.

Disa klube kërkonin shërbimet e Ounahi. Napoli, Sevilla dhe Leicester City synonin nënshkrimin me mesfushorin, por në fund garën e fitoi Marseille.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...