Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fitoi gjithçka në futboll, thotë lamtumirë në moshën 36-vjeçare

Me një arkiv impresionues trofesh të fituar, Cesc Fabregas lajmëroi në moshën 36-vjeçare lamtumirën ndaj futbollit të luajtur. Ish-futbollisti i Barcelonës bëri të ditur gjithçka nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale, ku shkruan:

“Me trishtim të madh, erdhi momenti për të varur këpucët në gozhdë. Do të ruaj çdo moment, që nga ditët e para te Barcelona, tek Arsenali, te rikthimi në “blaugrana”, te Chelsea, Monaco dhe në fund te Como.

Që nga Kupa e Botës, Europiani, fitoret në Angli, Spanjë, triumfi me trofetë europianë, ka qenë një udhëtim që nuk do ta harroj kurrë.

Lexo edhe:

Të gjithë atyre që më kanë ndihmuar, shokëve të mi të skuadrës, trajnerëve, drejtuesve, presidentëve, pronarëve, tifozëve dhe agjentit tim, gjithë familjes time, që nga prindërit e mi e deri te motra, bashkëshortja ime dhe fëmijët e mi, që më kanë dhënë gjithmonë këshilla duke më treguar udhën, kundërshtarëve me të cilët kam ndarë beteja të mëdha në fushë: faleminderit që më keni bërë më të fortë!”

Janë këto fjalët e spanjollit që e mbylli karrierën në Serinë B italiane me Comon, aty ku do të qëndrojë si trajner i skuadrës së të rinjve, dhe skuadrës B ku veç të tjerash zotëron edhe një pjesë aksionesh të klubit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...