Premier League

Fitoi ndaj Norwich, por e ardhmja e Artetës në stolin e Arsenal mbetet në pikëpyetje!

Mesjavë europiane, por diçka e tillë nuk mund të thuhet për Arsenalin e Mikel Artetës, që pas 25 vitesh, në një mesjavë të tillë thjeshtë do të stërvitet normalisht, pa asnjë angazhim në arenën europiane. Tingellon disi e çuditshme, por është e vërtetw, Arsenali ne ditët europiane thjeshtë do të stërvitet.

Nje shkëputje e tillë i rri mirë teknikut dhe skuadrës në disa aspekte. Arsenali nuk do të ketë një ngarkesë si rivalët dhe do të ketë më shumë kohë për të punuar me lojtarët. Gjithësesi, skuadra ka gabuar shumë në nisje të sezonit të ri, aq sa në 4 javë ka vetëm 1 fitore dhe 1 gol të shënuar. Në një intervistë edhe Van Persie la të kuptohet se tekniku spanjoll ka një avantazh të cilin duhet ta shfrytezojë në maksimum dhe sipas holandezit skuadra më mirë që nuk është në ligat e Europës përderisa nuk është ende.

Mos kualifiikimi në Kupat e Europës me patjetër që ka edhe shumë anë negative dhe më kryesorja është ajo e aspektit financiar. Në 2018-2019 kur “Topcinjtë” arritën në finalen e Ligës së Europës, klubi arkëtoi 34 milion paund, por përsëri Arsenali nuk ishte në gjëndje të rivalizonte me emra si Liverpool, Tottenham apo Manchester City.

Gjithashtu lojtarët e rinj do të gjejn më pak hapësira në skuadeën e parë, sepse tashmë nga mungesa e ngarkeses, titullarët pothuajse nuk do të ndryshojnë dhe kjo mund të ndikojë në moralin e tyre. Në ishull pikëpyetjet mbi spanjollin janë shtuar dhe të gjithë kanë dyshime nëse spanjolli do të jetë në gjendje për të rikthyer skuadrën përsëri në shinat e duhura dhe nëse diçka e tillë nuk ndodh së shpejti, fundi i aventurës në Londër për Artetën mund të jetë shumë afër.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency