Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Fitoi “tripletën” si ndihmës i Guardiolës, zyrtarizohet trajner te “Dhelprat”

Leicester City ka zyrtarizuar trajnerin e ti, që do të ketë si objektiv rikthimin në Premier Leaue.

Bëhet fjalë për Enzo Marescan, një emër mjaft i njohur, i cili sapo ka festuar titullin kampion në Angli si ndihmës i Pep Guardiolës.

Ish-mesfushori i Juventusit ka firmosur me “Dhelprat” deri në vitin 2026.

Në të kaluarën, Maresca ka qenë në stolin e Parmës për një periudhë të shkurtër si trajner. Ka drejtuar gjithashtu skuadrën U-23 të Manchester City-t.

Lexo edhe:

Presidenti i Leicester City-t, Aiyaëatt Srivaddhanaprabha, gjatë prezantimit të italianit theksoi:

“Enzo sjell një kombinim të personalitetit, metodës dhe ambicies që përshtatet shumë mirë me futbollin që ne po kërkojmë.

Filozofia e tij është ndërtuar mbi një karrierë të pasur dhe të larmishme.

Maresca, i emocionuar për këtë mundësi që i është dhënë, deklaroi:

“Jam shumë i emocionuar sepse kemi një sezon të madh përpara nesh. Në fillim synimi është të luajmë sa më mirë. Prej aty mund të ndërtojmë, dita-ditës, idenë tonë, filozofia jonë”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...