Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Fitoj Championsin me Milanin”, pasardhësi i Tonalit plot ambicie

Milani ka siguruar blerjen e radhës. Kuqezinjtë kanë arritur prej ditësh akordin me Tijjani Reijnders, mesfushorin e talentuar të AZ Alkmaar.

Ndërkohë që dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për shifrën 20 milionë euro + 4 të tjera në formë bonuesh.

24-vjeçari do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me Milanin, nga e cila do të përfitojë 1.6 milionë euro në sezon.

U thashë po drejtuesve të Milanit që në telefonatën e parë. Ëndërroj të fitoj Champions League dhe Serie A me kuqezinjtë.

Lexo edhe: 

Ishte një vendim shumë i lehtë për mua të bashkohesha me Milanin”, deklaroi Reijnders, i cili pritet të zbarkojë në Itali gjatë mbrëmjes së sotme.

Lojtari tulipan do të kryejë testet mjekësore gjatë ditës së martë, ndërkohë që të mërkurën pritet të zhvillojë seancën e parë stërvitore me skuadrën e Piolit.

Reijnders është përforcimi i pestë për Milanin, që më parë ka siguruar shërbimet e Sportiellos, Loftus-Cheek, Romeros dhe amerikanit Pulisic.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....