Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Fitoj gjithçka te PSG! Buffon më i forti, s’i harroj këshillat që më jepte kur ishim rivalë”

Gigio Donnarumma mbylli sezonin e parë në Ligue 1. Titullari i portës italiane fitoi titullin kampion me PSG-në, ndërkohë që në sezonin e ri kërkon të fitojë çdo trofe, sidomos atë të Champions League, që klubi francez nuk e ka fituar kurrë më parë.

Jam shumë i emocionuar që jam pjesë e PSG-së. Ndihem shumë i lumtur këtu, dua të fitoj çdo trofe të mundshëm me këtë ekip, njësoj si gjithë shokët”, deklaron 23-vjeçari.

Më pas një koment për personin nga i cili merr shumë këshilla, i cili është njëkohësisht edhe idhulli i tij. “Buffon ka qenë gjithmonë idhulli im. Ai ka qenë dhe vazhdon të jetë më i forti.

Është italian dhe unë e kam idhull. Bisedoj shpesh me të, më jep gjithmonë këshilla shumë të rëndësishme, madje edhe rreth PSG-së.

Më jepte këshilla edhe kur ishte pjesë e kombëtares italiane bashkë me mua, e falënderoj nga zemra për një gjë të tillë”, theksoi ish-portieri i Milanit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...