Bundesliga

“Fitoj shumë tituj”/ 24 milionë € për një talent, Bayerni përforcon mesfushën

Tjetër përforcim nga Ajax për Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë kanë arritur akordin me “Harkëtarët” për shërbimet e Ryan Gravenberch, mesfushorit që shkëlqeu sezonin e fundit në Eredivisie.

Bild raporton se në arkat e Ajax do të përfundojnë 18.5 milionë euro + 5.5 milionë të tjera në formën bonusesh. Ndërkohë, 20-vjeçari i talentuar (10 ndeshje dhe 1 gola me kombëtaren holandeze) do të firmosë deri në vitin 2027.

Bayern është një klub i madh, mendoj se ne duhet të fitojmë tituj të mëdhenj këtu. Dhe kjo është ajo që shpresoj, jam i lumtur që ndodhem në Mynih”, deklaroi Gravenberch.

Afrimi i parë i rekordmenëve të futbollit gjerman në këtë seksion të merkatos ishte Noussair Mazraoui, anësori i djathtë maroken, i cili u sigurua me parametra zero nga Ajax. Objektivi i radhës është Sadio Mane nga Liverpool.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency