Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Fitojmë Kupën e Afrikës”, Victor Osimhen karikon Nigerinë

Victor Osimhen karikon Nigerinë përpara nisjes së Kupës së Kombeve të Afrikës. Kompeticion që do të zhvillohet në periudhën 13 janar-11 shkurt.

“Super Shqiponjat” janë një ndër skuadrat favorite për fitimin e trofeut të madh, që Nigerisë i mungon prej vitit 2013.

Bomberi i Napolit thekson se ai dhe shokët e tij kanë fitoren si objektivin e vetëm në Bregun e Fidishtë, aty ku do të organizohet turneu.

Lexo edhe:

Gjëja më e rëndësishme për ne tani është të shkojmë në Bregun e Fildishtë dhe të fitojmë turneun. Unë besoj në këtë grup, ne kemi një grup lojtarësh të talentuar.

Le të kryqëzojmë gishtat dhe të paraqitemi sa më mirë”, thekson Osimhen, autor i 20 golave në 27 ndeshje me kombëtaren afrikane.

Nigeria është pjesë e grupit A, aty ku do të ketë kundërshtare skuadra si Bregu i Fildishtë, Guinea Ekuatoriale dhe Guinea-Bissau.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...