IPKO Superliga

Fitojnë Feronikeli e Prishtina, finale e madhe për titullin 

Titulli i IPKO Superligës së Kosovës do të vendoset në finalen e madhe, mes Feronikelit dhe Prishtinës, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Në javën e parafundit të kampionatit, si kryesuesit nga Drenasi ashtu edhe bardhekaltrit e kryeqytetit i fituan sfidat respektive, duke lënë llogari të hapura për përplasjen direkte të javës së fundit.

Feronikeli tregoi se është me meritë në krye, pasi fitoi 1-3 në Podujevë, kundër Llapit, duke e nxjerrë përfundimisht nga gara skuadrën që drejtohet nga Batatina. Prekazi zhbllokoi sfidën në favor të skuadrës mike në minutën e 18-të, por vetëm tre minata më pas barazoi Alidemaj me 11-metërsh. Gjithsesi, ekipi i drejtuar nga Zekirijia Ramadani u imponua me dy gola të tjerë në pjesën e dytë, me autorë Hotin dhe Rexhën. Llapi me këtë humbje mbetet përfundimisht në vendin e tretë, pasi një javë para fundit ka 6 pikë më pak se Prishtinë.

Nga ana e saj, Prishtina bëri detyrën në “Vadil Vokrri”, ku fitoi me rezultatin 2-0 me Trepçën ’89. Të dy golat e bardhekaltërve u shënuan në pjesën e dytë nga Mankenda dhe Abdul Basit. Prishtina pas këtij suksesi shkon në kuotën e 75 pikëve, 2 më pak se Feronikeli.

Më dy takimet e tjera të ditës së mërkurë, Drenica barazoi 1-1 me Ballkanin (shënuan Tahiri për vendasit dhe Topalli për miqtë), ndërsa Flamurtari triumfoi 1-2 me përmbysje në fushën e Dritës. Fillimisht realizoi për vendësit Burba, por Kelmendi dhe më pas Bruqi u dha tri pikë shumë të rëndësishme ekipit mik.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency