Serie A

Fitojnë Juventusi dhe Napoli, Lazio sukses “in extremis” ndaj Veronës

Juventusi ruan vendin e tretë në Serinë A me tri pikë më shumë se Napoli falë fitores 3-1 në “Allianz Stadium” përballë Genoas. “Zonja e Vjetër” e zgjidhi shumë shpejt takimin, teksa që në minutën e 2-të zhbllokoi takimin Kulusevski, ndërsa Alvaro Morata e gjeti rrjetën në të 22-tën për epërsinë e dyfishtë.

Goli i Scamaccas në fillim të pjesës së dytë rihapi përkohësisht takimin, pasi McKennie, i shërbyer nga Danilo shënoi në të 70-tën golin e rezultatit përfundimtar 3-1.

Vazhdon të luftojë fort për një vend në zonën Champions Napoli, që fitoi 0-2 në fushën e Sampdorias me gola të Ruiz dhe Osimhen.

Fitore “in extremis” për Lazion, që mundi ta thyente Veronën në trasfertë vetëm në kohën shtesë me golin e Milinkovic-Savic. Një sukses që e mban në lojë ekipin bardhekaltër për zonën Champions.

Rigjen fitoren pas dy humbjeve radhazi dhe një barazimi Roma, së cilës I mjaftoi goli i Mayoral në fundit e pjesës së parë për të mposhtur Bolognan në “Olimpico”. Verdhekuqtë shpresojnë ende te mrekullia në ndeshjet e fundit të sezonit, për një vend në katërshen e parë.