Europa League

Fitojnë Roma dhe Arsenal, Wolves dhe Basel të papërmbajtshme!

Roma mjaftohet me një fitore minimale në sfidën e parë të raundit të 1/16-ave të Europa League ndaj belgëve të Gent. Në Olimpico vendosi gjithçka një gol i afrimit të janarit Carles Perez në minutën e 13-të. Roma shkon pas një jave tashmë në Belgjikë për të mbrojtur avantazhin minimal. Përmbushi pritshmëritë edhe Arsenali që fitoi 0-1 në transfertën greke ndaj Olympiacos dhe hodhi një hap të sigurtë drejt kualifikimit në 1/8-at falë një goli të Lacazette. Mund të konsiderohet pa frikë si skuadra e parë e kualifikuar në 1/8-at Wolverhampton që fitoi me shifrat e thella 4-0 sfidën e parë ndaj Espanyol. Spektakolar Jota në këtë sfidë me një tregolësh. Mori një fitore të ngushtë 2-1 Bayer Leverkusen ndaj Portos, ndërkohë që pothuajse ka prerë biletën në fazën tjetër Baseli pas suksesit 0-3 në fushën e Apoel Nicosias me skuadrën qipriote që në këtë sfidë u drejtua nga asistenti i trajnerit të parë, ish-mesfushori i kombëtares shqiptare Bledar Kola. Përmbysje spektakolare edhe ajo e Rangers që fitoi 3-2 ndaj Bragas që kryesoi deri në 0-2. Me përmbysje fitoi edhe Ëolfsburg 2-1 ndaj Malmos. Ndërkohë u mbyll në barazim 1-1 takimi mes AZ Alkmaar dhe Lask Linz.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency