Miqesore

Fitojnë thellë Partizani, Skënderbeu, Teuta e Kukësi, mposhten Laçi dhe Flamurtari!

Fitore të thella të skuadrave të Kategorisë Superiore por edhe rezultate surprizë në 10 ndeshjet miqësore që u zhvilluan ditën e mërkurë. Tirana mposhti 3-2 Vorën, sfidë në të cilën realizoi Ngoo me penallti dhe Dunga dy herë. Partizani dhuroi spektakël ndaj Turbinës pasi fitoi me shifrat 8-1 ku Bardhi shënoi dy herë ndërsa festuan edhe Cara, Çinari, Telushi, Solomon, Llanaj e Broën. Sukses të lehtë arriti dhe Kukësi ndaj Sopotit në Librazhd me rezultatin 0-3, ndeshje në të cilën spikati Vasil Shkurtaj me 2 gola. Dhuroi spektakël edhe Skënderbeu që në kompleksin Tropikal “theu” me shifrat 4-1 Dinamon me Blerim Krasniqin që realizoi një dygolësh ndërsa gjetën rrugën e rrjetës edhe Jashanica e Pusi.

Me rezultatin e thellë 4-0 triumfoi edhe Teuta përballë Erzenit falë dy golave të Rubin Hebajt dhe finalizimeve të Kallakut dhe Kapllanit. Ndërkohë Laçi u mposht në Lezhë nga Besëlidhja me rezultatin minimal 1-0, ashtu siç u mposht Flamurtari në Vlorë me rezultatin 0-1 nga Oriku. Ndërmjet sfidave mes ekipeve të Kategorisë së Parë Apolonia u mposht me rezultatin 1-2 nga Egnatia ndërsa Tërbuni u thye me shifrat 3-4 nga Korabi. Ndërkohë u ndërpre përfundimisht në minutën e 24-t sfida mes Luftëtarit dhe Këlcyrës, për shkak të ndërhyrjeve të ashpra të lojtarëve miq. Gjirokastritët nuk e pranuan diçka të tillë dhe u tërhoqën nga kjo sfidë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency