Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fiton “Këpucën e Artë”, Lewandowski: Ju premtoj, vitin tjetër do jem më mirë akoma

Robert Lewandowski mori “Këpucën e Artë”, një trofe i rezervuar për golashënuesin më të mirë evropian.

Është hera e dytë radhazi që sulmuesi polak merr këtë çmim dhe për këtë gjë Lewandowski u shpreh shumë i lumtur.

“Jam i lumtur, falënderoj ish-shokët e mi dhe Bayern Munich. Dy muajt e parë në Barcelonë ishin të komplikuar, por unë qëndrova i fokusuar. Tani jam shumë i lumtur dhe shumë i motivuar për këtë sfidë: jemi gati, jam i sigurt se viti i ardhshëm do të jetë shumë i mirë. Barcelona është më shumë se një klub. Faleminderit shumë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...