Bundesliga

Fiton të pestën radhazi, Bayerni “frikëson” Dortmundin

Bayerni i Mynihut “frikëson” Borussian e Dortmundit me fitoren e pestë radhazi në Bundesligë në fushën e Eintrachtit të Frankfurtit.

Kampionët në fuqi zhvilluan një ndeshje perfekte në “Commerzbank-Arena” ku realizuan tri herë, pas pësuar asnjë gol.

Zhbllokoi takimin në minutën e 35-të veterani Franck Ribery pasi u shërbye me zgjuarsi nga Robert Lewandowski.

Francezi realizoi të dytin personal në të 79-ën, këtë radhë pasi mori një pasim nga Kimich, ndërsa shifrat në 0-3 i vulosi Rafinha pak para fundit. Riberiy theu një rekord, ai është i lojtari më i vjetër (35-vjeç dhe 259 ditë) që shënon 2 gola në një ndeshje me fanellën e Bajernit të Mynihut

Për të mbrojtur titullin kampion, që u kërcënohet nga Dortmundi, bavarezët duhet të rikuperojnë 6 pikë në fazën e dytë, një mision i vështirë por jo i pamundur për një ekip ekspert si Bayerni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency