Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Fiton thellë ndaj Heracles, Ajax “blindon” kreun e Eredivisie

Skuadra e Ajax ka triumfuar me rezultatin 3-0 ndaj Heracles për takimin e raundit të 21 të Eredivisie.  Vendasit e nisën episodin e golave në minutën e 22’ me Klaassen, teksa pjesa e parë e kësaj sfide do të mbyllej me rezultatin 1-0. Përveç golit Ajax mori edhe dy kartonë të verdhë me Alvarez dhe Antony në pjesën e parë të kësaj sfide.

Pjesa e dytë e këtij takimi do të ishte më intensive, me vendasit, të cilët pavarësisht se kishin marrë avantazhin tentuan vazhdimisht që të thellonin rezultatin.

Në minutën e 55’ do të ishte Haller ai i cili do të shënonte golin e dytë për vendasit. Më pas në minutën e 65’ të përballjes ishte Taylor ai që realizoi tripletë për Ajaxin.

Pas kësaj sfide shkon në kuotën e 51 pikëve dhe mban vendin e parë të Eredivisie i palëkundur, teksa Heracles qëndron në vend të 15 me vetëm 20 pikë të grumbulluara në kampionatin kryesor të futbollit holandez.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...