Eredivisie

Fitore dhe festë, PSV shpallet kampione (Video)

PSV Eindohven mposhti 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para fundit të kampionatit. Ky është titulli i 24-t kampion për PSV-në, ndërsa festa ka nisur menjëherë pas fitores ndaj kundërshtarit ‘më të urryer’.

Dominim absolut i vendasve, të cilët nuk e ndjenë për asnjë moment rrezikun e kundërshtarit. Festa nisi shpejt, sepse në minutën e 20’ Gaston Peirero kalon në epërsi të tijtë. Eindoven nuk ndalet dhe vazhdon të shfaqet më kërkues, ndërsa në të 38-ën, Luk De Jong shënon golin e dytë.

Në pjesën e dytë, situata është sërish e njëjtë. Asnjë reagim nga ana e Ajaxit, madje dhe në ato raste kur provon të bëjë diçka ndryshe, nuk përbën rrezik për portën e PSV-së. Në të 54-ën, Steven Bergwin shënon golin e tretë dhe të sigurisë për Eindoven.

Fundi i sfidës shoqërohet me tension, pasi në harkun kohorë të 3 minutave, në radhët e Ajaxit, Taliafico në fillim dhe më pas Sim de Jong ndëshkohen me karton të kuq. Vërshëllima përfundimtare shoqërohet me festën e vendasve, të cilët rikthen tek titulli kampion pas dy vitesh.

Në sfidën tjetër, Feynord mposht 3-1 Ultrecht. Për ekipin e Jovani Van Bronkort realizuan, Jorgensen, veterani Van Persie dhe Larson, ndërsa goli i vetëm për miqtë erdhi nga Dessers.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top