Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Fitore dramatike e Hoffenheimit në fushën e Werderit, ngjitet më vendin e katërt

Hoffenheimi hedh pas krahëve humbjen 1-3 në shtëpi me Dortmundin falë suksesit 2-3 në fushën e Werder Bremenit.

Skuadra e drejtuar nga amerikani Matarazzo e zhbllokoi takimin që në minutën e tetë me Beier, pasi një aksioni perfekt të nisur nga gjysmëfusha e miqve.

Goli i barazimit të përkohshëm u shënua nga Schmid në minutën e 17-të.

Gjithsesi, përtej dëshirës, vendësit jo vetëm që nuk ia dolën të shënonin një tjetër gol në pjesën e parë, por pësuan edhe të dytin në të 29-tën, me autor Promel.

Pas shumë përpjekjesh në fraksionin e dytë, Werderi arriti të barazonte për herë të dytë sapo nisi koha shtesë falë golit të Stage, por nuk qe e thënë të shmangte humbjen, pasi vetëm pas një minute lojë Hoffenheimi realizoi të tretin me Butler.

 

 

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....