Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

“Fitore e bukur”, Duro: Strugë perfekte në pjesën e parë

Trajneri i Strugës, skuadrës kampione të Maqedonisë së Veriut, Shpëtim Duro, foli pas fitores 3-1 ndaj Hesperange (Luksemburg) në takimin e parë të raundit të tretë në Conference League. Ku ndër të tjera tha:

E arritëm qëllimin me meritë. Për sa i përket lojës, por edhe rezultatit. Është një rezultat plotësisht i merituar.

Pjesa e parë ka qenë perfekte. Kemi qenë në kontroll të plotë të ndeshjes. Shënuam dy gola, por mund të shënonim edhe golin e tretë.

Lexo edhe:

Pjesa e dytë? Fat i keq që e filluam me gol. Sigurisht që kishte disa momente që skuadra hyri në tension. Pastaj, me disa lëvizje dhe disa ndryshime, arritëm ta menaxhonim mirë situatën. Shënuam edhe golin e tretë.

Kam mendimin që ishte një fitore jashtëzakonisht e bukur ndaj një skuadre që ka patur rezultate shumë pozitive dhe që ka qenë në formë.

E rëndësishme është të gëzojmë këtë rezultat sot. Rezultati është shumë pozitiv, por janë edhe 90 minuta për t’u luajtur në transfertë“, përfundoi tekniku nga Tirana.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...