Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Fitore e lehtë ndaj Hamburgut, Stuttgart qëndron në elitë

Stuttgart siguron qëndrimin në Bundesliga pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 1-6 ndaj Hamburgut.

Takimi i parë mes tyre u mbyll me fitoren 3-0 të Stuttgart, ndërsa edhe në ndeshjen e kthimit, të zhvilluar këtë të hënë në “Volksparkstadion” ka triumfuar, me rezultatin 1-3.

Lexo edhe:

Ishin vendasit ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës me Kittel në minutën e 6’, miqtë tentuan të reagonin dhe shënuan në minutën e 17’ me Guirassy megjithatë pas verifikimit në VAR ai gol u anulua për pozicion jashtë loje.

Në ndryshim nga fraksioni i parë, pjesa e dytë foli më shumë për Stuttgart dhe në minutën e 48’ Millot gjeti golin e barazimit, teksa në minutën e 64’ po ai do të shënonte dhe do të përmbyste rezultatin, në fund gjithçka u vendos në minutën e 90+7′ me Sila që realizoi golin e tretë për Stuttgart.

Në fund Stuttgart triumfon dhe qëndron në Bundesliga, ndërsa Hamburgut nuk ia del të ngjitet në elitën e futbollit gjerman.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...