Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Fitore e madhe”, De la Fuente: Ky aspekt më pëlqeu më shumë se golat

Spanja e nisi në mënyrë të përkryer Euro 2024. Kombëtares iberike i mjaftoi vetëm një pjesë për të thyer 3-0 Kroacinë dhe për të siguruar tri pikët e para në grupin B.

Një sukses pa shumë sforco, por trajneri Luis De la Fuente kërkon nga djemtë e tij që të qëndrojnë me këmbë në tokë. Pasi ndeshja e radhës vjen shpejt dhe është përballë Italisë (20).

Jam shumë i lumtur për të gjithë ata që kanë punuar shumë për të arritur në këtë pikë. Ky grup është ambicioz, është një familje e madhe, ndaj jam i lumtur për të gjithë.

Lexo edhe:

Por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë. E nisëm mirë, gjë që na jep pak siguri. Ishim të kompletuar përballë kroatëve, jam i lumtur për mënyrën si performuam në çdo repart.

Ishte kënaqësi që një skuadër e re si e jona ruajti përqendrimin gjatë gjithë sfidës. Tani duhet të mendojmë për Italinë”, theksoi tekniku i kombëtares spanjolle.

Që duelin e fundit në grup do e luajë ndaj Shqipërisë, në datën 24 qershor në “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit.

VIDEO/ Spanja zgjidh gjithçka në pjesën e parë, Kroacia “black out”

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...