Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fitore me 6 gola, PSV bën “detyrën” ndaj Groningen

Eindhoven, Niederlande, 06.08.2022: Xavi Simons (PSV Eindhoven) In Aktion waehrend des Eredivisie Spiels zwischen PSV Eindhoven vs FC Emmen im Philips-Stadion am 06. August 2022 in Eindhoven, Niederlande. (Foto von Perry vd Leuvert/DeFodi Images) Eindhoven, Netherlands, 06.08.2022: Xavi Simons (PSV Eindhoven) controls the ball during the Eredivisie match between PSV Eindhoven vs FC Emmen at Philips-Stadium on August 6, 2022 in Eindhoven, Netherlands. (Photo by Perry vd Leuvert/DeFodi Images) - Photo by Icon sport

PSV Eindhoven ka dhuruar spektakël në “Philips Stadion”, ndërsa “shkatërroi” me 6 gola ekipin e Groningen.

Vendasit nisën serinë e golave në minutën e 27’ me de Jong, duke zhbllokuar sfidën. Në minutën e 46’ Simons dyfishoi avantazhin për ekipin e van Nistelrooy, teksa në minutën e 69’ Branthwaite realizoi golin e tretë.

Sfida foli e gjitha për PSV-ë, që shënoi tre gola të tjerë me Bakayoko në minutën e 73’, Silva në minutën e 84’ dhe Til vulosi rezultatin e takimit në minutën e 88’.

Pas ndeshjes së javës së 21-të të Eredivisie PSV shkon në kuotën e 42 pikëve në vend të tretë, teksa Groningen vuan në vend të fundit me 13 pikë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....