IPKO Superliga

Fitore me “aromë” mbijetese për Ferizajn, Liria dhe Ballkani ndajnë pikët!

Ferizaj rrit shpresat për të siguruar qëndrimin në elitën e futbollit kosovar pa luajtur në play out. Pas surprizës që bëri ndaj Feronikelit në Drenas një javë më parë, Ferizaj triumfoi në shtëpi në javën e 28-të të IPKO Superligës së Kosovës ndaj Flamurtarit. Një fitore e vuajtur ajo e Ferizajt edhe pse vendasit luajtën për shumë minuta me një lojtar më tepër. Golit të Egzon Shabanit nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 21-të iu përgjigj bullgari Angel Graçnov i cili barazoi përkohësisht shifrat për Flamurtarin. Por atëherë kur u duk se kryeqytetasit do të largoheshin me një barazim shumë të vlefshëm nga fusha me bar sintetik në Ferizaj, Qëndrim Dautaj dhe Hysein Demiri realizuan dy gola të shpejtë në minutat 88-të dhe 94-t duke i dhënë një fitore shumë të rëndësishme Ferizajt në garën për mbijetesë me këta të fundit që e thelluan në 6 pikë avantazhin ndaj Lirisë së vendit të parafundit që rrëzohet direkt dhe ndërkohë janë vetëm 2 pikë larg zonës së shpëtimit pa luajtur në play out.

Një barazim shumë të vlefshëm mori edhe Ballkani në transfertën prizrenase ndaj Lirisë në një ndeshje që kishte emocione por nuk prodhoi gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency