Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fitore me aromë titulli, Shkëndija thyen Shkupin në Çair

Fitore me aromë titulli për Shkëndijën, që triumfoi 0-2 përballë Shkupit. Kuqezinjtë iu falën golave të Klisman Cakes dhe Fiton Ademit në takimin e drejpërdrejtë për titullin kampion.

Skuadra tetovare kryeson kampionatin e Maqedonisë së Veriut me 61 pikë, po aq sa numëron edhe Struga. Kampionët në fuqi mposhtën 1-0 Gostivarin, falë golit të Marjan Radeskit.

Lexo edhe: 

Tri pikë siguroi edhe Voska Sport, skuadra tjetër shqiptare që garon në elitën e futbollit maqedonas. Skuadra nga Ohri triumfoi 2-1 përballë Sileksit.

Java e ardhshme – parafundit e kampionatit – sjell duelin Shkëndija-Struga, aty ku me shumë mundësi do të mësohet edhe ekipi që do të fitojë titullin kampion.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...