Kupa e Shqiperise

Fitore me goleadë ndaj Elbasanit, Vllaznia kalon në çerekfinale

Në kampionat ka regjistruar dy suksese me rezultatin 2-0, ndërsa në Kupën e Shqipërisë Vllaznia vijon të fitojë me goleada, sepse pas triumfit 7-0 në fazën e 1/16-ave ndaj Devollit, sot mposhti me rezultatin e thellë 8-0 Elbasanin dhe u kualifikua për në çerekfinale.

Shkodranët e drejtuar nga gjermani Thomas Brdaric po konfirmojnë se janë ekipi më në formë në Superiore, pasi kanë regjistruar 4 fitore në po kaq ndeshje zyrtare të zhvilluara në harkun e dy javëve të fundit.

Pasditen e sotme në “Loro Boriçi”, kuqeblutë nuk e vunë për asnjë moment në dyshim fitoren, pasi zhbllokuan rezultatin që në minutën e katërt me anë të të zakonshmit tashmë, boshnjakut Haris Dilaver.

Në minutën e 15’ ishte Demir Imeri që ekzekutoi saktë një 11-metërsh dhe dyfishoi shifrat, ndërsa më pas Ismael Dunga dhe sërish sulmuesi shqiptar nga Maqedonia e Veriut fiksuan rezultatin 4-0 në 45-minutëshin e parë.

Në pjesën e dytë trajneri Brdaric bëri disa ndryshime në formacion, por skuadra shënoi edhe 4 gola të tjerë, dy me anë të fantazistit brazilian Da Silva dhe dy me anë të sulmuesve Mandiangu e Çoba, që debutuan me gol me fanellën kuqeblu.

Shkodranët kalojnë kështu në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, një kompeticion që pritet të respektohet maksimalisht nga ata këtë sezon, ndërsa tani mund të nisin përgatitjet për klasiken e futbollit shqiptar, ndeshjen ndaj Tiranës në fundjavën e ardhshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency