Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Fitore me kosto ndaj Barcelonës, Interit i dëmtohet edhe një sulmues

Fitorja ndaj Barcelonës solli “oksigjen” në kampin e Interit, megjithatë telashet për Inzaghin duket se do të vijojnë. Kjo pasi ndaj katalanëve u dëmtua sulmuesi argjentinas Joaquin Correa, i cili luajti titullar dhe qëndroi në fushë rreth 60 minuta.

Sulmuesi ndjeu dhimbje muskulore që në pjesën e parë, për shtrëngoi dhëmbët, ndërsa pas ekzaminimeve të kryera paraditen e sotme, u konfirmua dëmtimi, që do ta lërë jashtë për disa ditë.

Në këto kushte, Interi do të detyrohet të bazohet vetëm te dyshja Dzeko-Lautaro për sfidën e fundjavës ndaj Sassuolos, pasi përveç Correas, mungon edhe Lukaku, që maksimumi mund të ulet në pankinë ndaj emilianëve.

Ndërkohë, vlen të theksohet se ky është dëmtimi i disatë për Correan që nuk po arrin të krijojë vazhdimësi dhe të Milano të gjithëve u vjen ndërmend Stefano Sensi, që kaloi më shumë kohë në infermieri sesa në fushën e lojës.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...