La Liga

Fitore me përmbysje e Realit në derbi, Los Blancos ngjiten të tretët

Fitore me përmbysje për Realin e Madridit ne derbin e vogël të kryeqytetit spanjoll ndaj Leganes. Në sfidën e prapambetur të La Ligas, morën hak ndaj Leganes për eliminimin që këta të fundit u shkaktuan në çerekfinalet e Kupës së Mbretit. Los Blancos e gjetën forcën për të fituar në një sfidë ku nuk kishin në dispozicion emra të rëndësishëm si Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Toni Kroos.1-3 ishte rezultati përfundimtar i sfidës në favor të Realit që me këtë sukses u ngjit në vendin e tretë në kuotën e 48 pikëve, 14 më pak se Barcelona që kryeson dhe -7 nga Atletico e vendit të dytë. Golit të shpejtë të Bustinzas që në minutën, finalizim që u dha avantazhin vendasve të Leganes iu përgjigjën, Lucas Vasquez i cili barazoi shifrat në të 11-tën pas asistit të Casemiros. Në minutën e 29-të Lucas Vasquez i kthehu nderin mesfushorit brazilianit duke i servirur topin që solli golin e dytë dhe atë që përmbysi shifrat, me Casemiron që kaloi në epërsi skuadrën e Zidane. Fitoren e Realit të Madridit e vulosi kapiteni Sergio Ramos i cili në minutën e 90-të kthehu në gol një 11-metërsh të fituar nga Mateo Kovacic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency